9:00 - 20:00

ساعات کاری موسسه - شنبه الی پنج شنبه

۸۸۵۴۳۰۸۴-6

مشاوره تلفنی رایگان

 

داوری در قراردادهای مشارکت در ساخت

داوری در قراردادهای مشارکت در ساخت

در قراردادهای مشارکت در ساخت به جهت مشکلات طرح دعاوی در مراجع قضایی از لحاظ اطاله وقت و هزینه بهتر است با پیش بینی داوری در متن قرارداد اختلافات را از طریق داور مرضی الطرفین و بدون نیاز به محاکم دادگستری حل وفصل نمود.

توافق و تراضی طرفین قرارداد مشلرکت در ساخت برای ارجاع اختلافات خود به داوری موجب می شود که دادگاه صلاحیت استماع دعوای موضوع داوری را نداشته باشد مگر اینکه داور یا داوران نخواهند یا نتوانند به اختلاف رسیدگی کنند یا اصل قرارداد ارجاع به داوری یا رای داور باطل اعلام شود.

نحوه درج شرط داوری در قرارداد مشارکت در ساخت

توصیه می گردد در هنگام امضای قرارداد مشارکت در ساخت توسط طرفین داور مرضی الطرفین نیز کاملاً و با ذکر مشخصات معین گردد. همچنین لازم است زمان و مکان داوری، هزینه های داوری، هزینه های کارشناسی، نحوه ابلاغ، تعیین تکلیف در صورت عجز یا امتناع داوران از رسیدگی و …. در قرارداد مشخص گردد.

همچنین در قراردادهای مشارکت در ساخت بهتر است که این امر مورد تصریح و توافق طرفین قرارگیرد که بروز اختلاف بین طرفین قرارداد موجبی برای توقف اجرای قرارداد نیست و در صورت بروز اختلاف طرفین ملزم هستند نسبت به اجرای تعهدات خود و ادامه و استمرار قرارداد اقدام کنند

 


 

موسسه حقوقی بین المللی داپویان حامی در داوری در قراردادهای مشارکت در ساخت با بهره گیری از وکیل پایه یک دادگستری که متخصص در دعاوی مشارکت در ساخت هستند آمادگی ارائه خدمات حقوقی تخصصی خویش که در بخش دعاوی ملکی به طور مفصل شرح داده شده است می باشد جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

نکات و مقالات کاربردی

پرسش و پاسخ

مشاوره با وکیل

مشارکت-در-ساخت-دعاوی-علیه-سازنده-دعاوی-علیه-ملک

تماس با موسسه
۰۲۱۸۸۵۴۳۰۸۶
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
×