وکیل متخصص تنظیم قرارداد

تنظیم قرارداد / وکیل امور قرارداد ها/تنظیم قرارداد داخلی / تنظیم قرارداد بین المللی /  مشاوره حقوقی تنظیم قرارداد

برای قرن ها، قراردادها مبنای حقوقی اکثر معاملات تجاری را شکل داده اند.زمانی که قراردادهای تجاری به نحو درست تهیه و تنظیم می شود، طرفین قراداد مجاز می باشند که منافع دو جانبه خودشان را درنظر بگیرند. با این حال، اگر قراردادی به نحو صحیح تنظیم نشود و در مرحله ی اجرا شکست بخورد، قطعا اختلافاتی را بین طرفین ایجاد خواهد کرد که ممکن است تا سال ها غیرقابل حل باقی بماند.

 تنظیم یک قرارداد به صورت تخصصی، موجبات آرامش بیشتر و صرف انرژی و هزینه کمتر در آینده را فراهم می کند. تهیه و تدوین یک قرارداد حرفه ای  و قابل قبول، یک امر کاملا تخصصی می باشد  که علاوه بر تسلط بر مسائل ریز حقوقی و تعهدات برآمده از قراردادها نیازمند  آشنایی با عرف حاکم بر امور مربوط به آن قرارداد خاص نیز می باشد.

 احاطه کافی نسبت به موارد فوق باعث می گردد تنظیم کننده قرارداد از الفاظ و شروط صحیح استفاده نموده و در عین حال از به کار بردن هر آنچه قوام قرارداد را خدشه دار می کند ، پرهیز کند . به همین دلیل است که بسیاری از قراردادهایی که در پروژه های مختلف، تنظیم شده و به امضا می رسند در  مرحله عمل با مشکلاتی مواجه شده و بعضا”، ادامه کار را با تأخیر، روبرو می نمایند این موضوع حتی در مورد قراردادهایی که با تعداد زیاد و به صورت روزمره تنظیم می گردند نیز صدق می کند .

با توجه به مراتب فوق به نظر می رسد، تنظیم قراردادهای کارآمد که بتواند تضمین کننده آینده ای روشن، امن و همراه با آرامش باشد  مستلزم مشارکت حقوقدانان متخصص و دست اندرکاران اجرایی است.وکلای متخصص در تنظیم قراردادها، با همه ی جوانب فرآیندهای قراردادی آشنا هستند و در حفاظت از حقوق موکلشان در قراردادها نقش بسزایی ایفا می کنند. این وکلاء، مفاهیم حقوقی صریح و اصطلاحات ضمنی مندرج در متن قراردادها و موافقت نامه ها را به خوبی درک می کنند و به بهترین صورت ممکن این مفاهیم را در تنظیم قراردادها به کار می گیرند به گونه ای که ایفاء و عدم ایفای تعهدات قرارداد بر مبنای این مفاهیم مورد تصدیق قرار می گیرد. بنابراین این وکلای متخصص در تهیه پیش نویس، بررسی و اجرای قراردادها به منظور حفاظت از حقوق موکلشان عملکرد موثری خواهند داشت.

دانش قراردادی

یک وکیل متخصص در امور قراردادها معمولا در زمینه های مختلف ازجمله تجارت آگاهی های لازم را در اختیار دارد و توانایی رفع نیازهای موکل حتی در پیچیده ترین شرایط ممکن را داراست. قراردادها تقریبا مبنای همه ی جوانب زندگی تجاری می باشند مانند: خرید و فروش کالاها و خدمات، حمل و نقل، ذخیره سازی،اشتغال، حفاظت از حقوق مالکیت فکری و نظایر اینها. بنابراین، وکیل متخصص در تنظیم قرارداد، نقش حیاتی در ایجاد یک قرارداد دارد و به شکل موثر از حقوق و منافع موکلش دفاع می کند. علاوه بر این، در بررسی و تنظیم یک قرارداد بین موکل و طرف دیگر، وکیل توانایی مشاوره به موکل در مورد همه ی خلاء ها یا شکاف های موجود در قرارداد که بعدها ممکن است مشکل ایجاد کند را دارد. در صورت نقض یک قرارداد، وکیل متخصص می تواند با استفاده از دانش خود در زمینه ی تنظیم و اجرای قرارداد، به شکل موثری از موکلان خود در دادگاه دفاع کند.

مهارت های قراردادی

تخصص در قراردادها نیازمند این است که وکیل، مهارت های خاص جمعی مثل پژوهش، نوشتن و مذاکره در قرارداد را داشته باشد. یک وکیل قراردادی خوب به قوانین و مقرراتی که حاکم بر موافقت نامه های قراردادی است آشنایی کامل دارد و همچنین نسبت به آخرین تصمیمات دادگاه ها راجع به یک حوزه خاص از حقوق آگاهی دارد. توانایی پژوهش و دانش و آگاهی وکیل  نسبت به پیشرفت های حقوقی، او را در تهیه وتنظیم قراردادهای بی نقص وکامل یاری می رساند. همچنین نوشتن یک مهارت ضروری برای وکلای متخصص در تنظیم قرارداد می باشد زیرا با استفاده از الفاظی که به کار می گیرند می توانند بهتر با موکل و طرف قراداد ارتباط برقرار کنند. این وکلا با قالب های متفاوت در قرارداد آشنا هستند به ویژه الفاظ، بندها و مفادی که در تنظیم بهتر قراداد نقش موثری دارند. وکلای متخصص در تنظیم قرارداد، فن مذاکره را به خوبی می دانند زیرا یکی از وظایف مهم این وکلاء این است که با فن مذاکره منافع موکلشان را تضمین نمایند.

تجربه قراردادی

برای تخصص در تنظیم قراردادها، یک وکیل بایستی صلاحیت و دانش کافی در جنبه های متعدد حقوق قراردادها داشته باشد. فرایندهای قراردادی با موافقت نامه ی قطعی بین طرفین آغاز می شود و به صورت نوشته های مکتوب بدون ابهام و نقص تبدیل می گردد به گونه ای که تمامی تعهدات قرارداد یا  موافقت نامه  را دربر میگیرد. یک وکیل با تجربه نه تنها استاد مسلم حقوق است بلکه دارای چشم انداز حقوقی بالا به منظور پیش بینی شرایط و اوصاف اجرای قرارداد در آینده نیز می باشد. بنابراین، یک وکیل با تجربه در تنظیم قرارداد علاوه بر تهیه و تنظیم یک قرارداد کامل، مقرراتی را برای حل و فصل اختلافات در قرارداد ذکر می کند و بر مبنای آگاهی و دانش خود،  از طولانی شدن و پیچیدگی موضوعات حقوقی در دادگاه ها جلوگیری می کند.

دستاوردهای قراردادی

قطعا در هر حوزه ی حرفه ای، یک متخصص در تنظیم قرارداد به عنوان وکیل به رسمیت شناخته می شود او بایستی دستاوردهای قابل توجه خود را در حوزه های حقوق به اثبات برساند. یک وکیل متخصص در امور تنظیم قرارداد می تواند در یک موسسه حقوقی که شهرت بالایی در تنظیم قرارداد دارد مشغول به فعالیت شود و به تنظیم قراردادهای دولتی، تجاری و انواع دیگر قراردادها بپردازد.

از نظر حقوقی، قراردادی که لازم الاجراست، قراردادی است که بایستی بین طرفین مورد درک قرار گرفته و ایجاب و قبول، تعهدات دو جانبه، عملکرد ونقض تعهد در آن مورد بررسی قرار گرفته باشد. وکلای قراردادی ما اصطلاحات حقوقی را به خوبی می شناسند و به تنظیم یک قرارداد لازم الاجرا کمک  می کنند. زمانی که یک معامله تجاری به خوبی مورد برنامه ریزی قرار نگیرد، تهیه پیش نویس یک قرارداد بین طرفین می تواند ابزار حقوقی مهمی برای اجرای یک قرارداد تجاری درست باشد.وکلای قراردادی ما تجربه و مهارت کافی در زمینه ی مذاکره برای انعقاد یک قرارداد کامل و بی نقص را دارند.

 وکیل قراردادها

به دلیل توسعه و گسترش دامنه علوم و در پی آن علم حقوق، نگاه تخصصی داشتن به امور حقوقی در همه حوزه ها از جمله در حوزه قراردادهای صنعتی، تجاری، عمرانی و به ویژه قراردادهایی خاص و مدرن اهمیت دارد و ضروری است.

گزاف نمی باشد که به صراحت بگوئیم مذاکره، تدوین و تنظیم قرارداد، خصوصاً قراردادهای نو و مدرن، کار هر کسی نمی باشد. نباید برای مذاکره، تدوین، تنظیم و نوشتن متن قرارداد از غیر متخصصین استفاده شود.

بی گمان حتی حقوق دان های غیرمتخصص در امر قرارداد نویسی نیز نمی توانند و نخواهند توانست که همه نکات ظریف یک قرارداد مدرن و تخصصی را ببیند و مورد توجه قرار دهند.

 به گفته ی وکیل قراردادها ی موسسه دادپویان حامی ، متخصصان فنی و صنعتی هم که صرفآً از بخش های فنی و صنعتی قرارداد اطلاع دارند، نمی توانند قرارداد نویس به شمار آیند، از اینرو نبایست اجازه داد چنین قراردادهای پر پیچ و خمی را آن ها تدوین نمایند چیزی که در عمل در حوزه صنعت کشور ما فراوان اتفاق می افتد.

روشن است به صرف دیدن، نوشتن و یا اجرا کردن چند قرارداد کسی چه حقوقدان باشد چه مهندس و چه متخصص صنعتی نمی تواند خود را متخصص امر قرارداد نویسی به حساب آورد.

شروط تنظیم قرارداد توسط وکیل قراردادها

برای نوشتن قرارداد، حداقل چهار شرط همزمان می بایست وجود داشته باشد:

1- کسی که حقوق بداند.

2- حقوقدانی که بر حقوق قراردادها تسلط دارد.

3- حقوقدان مسلط بر حقوق قراردادها که فن نگارش بداند.

4- حقوقدان مسلط ماهری که بر حوزه موضوعی و مصداقی قرارداد شناخت داشته باشد

توضیح آنکه علوم با به کارگیری آن ها در عمل تکمیل می گردد. علی الاصول هر حقوق خوانی را نمی توان بدون سابقه عملی حقوق دان نامید.

و مهم آنکه حقوق زیر شاخه های فراوانی دارد و باید به صورت تخصصی به این زیر شاخه ها پرداخته شود. حقوقدانی که در حوزه قراردادها کار نکرده است نمی بایست و نباید در امر قرارداد نویسی دخالت کند و مهمتر از آن کسی که فن نگارش نمی داند و از این نعمت الهی بی بهره است حتی اگر دو ویژگی قبل را داشته باشد نمی تواند قرارداد خوبی تنظیم کند.

نهایتاً از آنجا که حوزه موضوعی قرارداد و امور پیرامونی آن در تنظیم متن و محتوای شروط و تمهیدات آن، قرارداد بی گانه باشد هم نمی شود انتظار نوشتن قراردادها جامع و مانع داشت. در واقع نوشتن قراردادی جامع و مانع بدون داشتن شناخت و آگاهی از صنعت و پژوهش های صنعتی و بدون داشتن شناخت از حقوق با وجود سه شرط دیگر نیز امری ناشدنی است.

از اینرو برای نوشتن قراردادهای با موضوعات صنعتی و مدرن و جدید، اگر بخواهیم بی نقص و ایراد و اثر بخش و کارآمد باشد و موجبات دلواپسی نباشد ناگزیر باید از نویسندگانی استفاده کرد که از هر 4 شرط مورد نیاز را به طور همزمان برخوردار باشد.

 

تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی در موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی

موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی بر اساس سال ها تجربه و سابقه با بهره مندی از دانش و تخصص و تجربیات مدیران و وکلای زبده و حقوقدانان متخصص در امور تنظیم و بازبینی قراردادهای تخصصی داخلی و بین المللی در بخش های صنعتی ، عمرانی ، پیمانکاری ، تجاری و بازرگانی ، خدماتی و غیره در حوزه های داخلی و بین المللی و دارای نمایندگی در ایران و اشخاص حقیقی ، به صورت تخصصی ، آماده ارائه مشاوره حقوقی و تنظیم قرارداد به شما عزیزان می باشد .

با اخذ مشاوره حقوقی از وکیل متخصص قراردادهای موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی می توانید آسوده خاطر باشید که اگر طرف مقابل قرارداد به تعهدات خود عمل نکرد،حقوق قانونی شما در قرارداد حفظ شده و می توانید از طریق مراجع قانونی احقاق حق بنماید

وظیفه ی اصلی وکلای قراردادی موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی به حداکثر رساندن منافع شما در قراردادهایی است که منعقد می کنید.

در صورت تمایل وکیل قرارداد این موسسه آمادگی دارد که شما را در مذاکرات پیش قراردادی همراهی کرده و با تهیه پیش نویس قرارداد در سطوح داخلی و بین المللی از حقوق قانونی شما دفاع نماید.

عدم تنظیم درست اسناد و قراردادها در تعاملات اقتصادی و بازرگانی توسط وکیل قرارداد مجرب از دلایل افزایش تعداد دعاوی در مراجع قضایی است بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که تنظیم قرارداد یک امر کاملاً تخصصی است و هر وکیل و حقوقدانی الزاماً نمی تواند قرارداد نویس باشد.

وکلای موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی با پیش بینی موارد اختلاف انگیز،شبهات و ابهامات حقوقی و تجاری دو طرف قرارداد،با در نظر گرفتن قوانین داخلی و معاهدات بین المللی راه حل مناسب را پیدا کرده و اقدام به تنظیم قراردادهای داخلی و بین المللی می نماید.

مزیت های تنظیم قرارداد های داخلی و بین المللی در موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی

ü     تجربه و سابقه طولانی در تنظیم انواع قراردادهای تخصصی

ü     تنظیم قرارداد بر اساس کارگروهی از وکلای متخصص و حقوقدانان در موضوعات تخصصی

ü     ارائه مشاوره حقوقی در خصوص بهترین قالب قراردادی ، ضمانت اجرا ها ، قوانین حاکم و دادگاه صالح

ü     ارائه مشاوره و پذیرش وکالت و انجام کلیه مراحل پیش قراردادی ، انعقاد ، استمرار ، ختم قراردادها

ü     ارائه مشاوره حقوقی در خصوص چگونگی پرداخت ( ارز قیمت و تعدیل ) و جرائم دیرکرد

ü     ارائه مشاوره حقوقی در خصوص شرایط توافقات قبلی ،تغییرات و بطلان

ü     ارائه مشاوره حقوقی در خصوص شرط عدم رقابت، محرمانگی و خدمات پشتیبانی

ü     ارائه مشاوره حقوقی پیرامون تضمین های قراردادی، امکان تعدیل ، تعیین نوع و نحوه ی اجرای آن

ü     تفسیر قرارداد های بین المللی با ملاحظه عرف و رویه های خاص تجاری و حرفه ای و تعیین قانون حاکم در قراردادهای بین المللی و مهارت در شناسایی حقوق طرفین قرارداد

ü  ارائه مشاوره حقوقی رایگان در تفسیر و اجرای قرارداد و حدوث اختلافات قراردادی پس از تنظیم قرارداد به مدت یکسال

 

فرآیند تنظیم قرارداد و بازبینی قراردادها در موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی

 

1.     برگزاری جلسه حضوری مشاوره حقوقی یا تلفنی

2.     ارائه و ارسال موارد و آیتم های اساسی هم چون مشخصات طرفین ، موضوع ، مدت ، نوع قرارداد و غیره به موسسه

3.     تنظیم قرارداد فی مابین و پرداخت 50 درصد مبلغ حق الزحمه تنظیم قرارداد بر اساس تعرفه یا توافق

4.     تنظیم قرارداد ظرف مدت 3 الی 5 روز و ارسال یک نسخه پیش نویس

5.     بررسی و عندالاقتضاء اصلاح درخواست ها و کامنت های شما در خصوص مفاد قرارداد تنظیم شده

6.     ارائه نسخه چاپی و کامپیوتری به صورت فارسی و انگلیسی و تسویه حساب

 

تذکر :

1- درخواست تنظیم قرارداد از سوی شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی می بایست در سربرگ باشد .

2- عندالزوم وکلای متخصص قراردادی این موسسه آماده حضور در جلسات مذاکرات پیش قراردادی و تهیه و پیش نویس دو جانبه و چند جانبه در مواد حقوق داخلی ، منطقه ای و بین المللی می باشند .

خدمات حقوقی تخصصی دعاوی قراردادها

تهیه و تنظیم یک قرارداد منسجم و مستحکم و حقوقی امروزه جزء اصول مهم و پایه در دنیای صنعتی و در روابط میان اشخاص می باشد.امروزه به صورت حرفه ایی فعالیت نمودن در تمام امور بازرگانی،مهندسی و خدماتی نیازمند بهره مندی از یک قرارداد کاملاً حقوقی و همه جانبه می باشد تا اشخاص،کارفرمایان و مجریان،از حقوق و تعهدات خویش و طرف مقابل و حتی اشخاص خارج از قرارداد مطلع باشند.امروزه حجم انبوهی از پرونده های حقوقی و حتی کیفری ناشی از عدم تنظیم قرارداد و یا تنظیم غیرتخصصی آن است.

یک قرارداد منسجم و مستحکم حقوقی باعث جلوگیری از بروز هرگونه اختلاف و مواجهه با نهادهای قضایی   می شود و از سویی دیگر باعث تسریع در انجام امور پیش بینی شده در قرارداد و دستیابی به اهداف مالی و منافع مالی و حفظ ارتباطات و استحکام روابط تجاری با دیگران می شود.

بر حسب نوع قراردادو تفاسیر مختلف از آن در مفاد و اجرای قراردادها ، ممکن است اختلافات و دعاوی متعددی از آن منبعث گردد که ممکن است تمامی موضوع قرارداد یا پروژه قراردادی را تحت شعاع قرار داده و معطل سازد .

ما در موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی بر اساس سوابق و تجربیات طرح دعاوی قراردادی و دفاع و پاسخگویی در قبال آن در حوزه های داخلی و بین المللی در خصوص شرایط قراردادی ، فسخ و ابطال قراردادها و آثار آن دعوی تنفیذ فسخ قرارداد ، دعوی تنفیذ انفساخ قرارداد ، دعوی اعلام وتائید بطلان قرارداد ، مطالبه خسارات ، مطالبه خسارت وجه التزام قراردادی ، تعدیل قراردادها ، الزام به ایفای تعهدات قراردادی ، ضبط تضمینات قراردادی ، قانون حاکم بر قرارداد و دادگاه صالح به رسیدگی ، داوری قراردادها ، آماده ارائه مشاوره حقوقی تخصصی و وکالت دعاوی له و علیه شما عزیزان می باشیم .

 

فهرست