9:00 - 20:00

ساعات کاری موسسه - شنبه الی پنج شنبه

۸۸۵۴۳۰۸۴-6

مشاوره تلفنی رایگان

 

جرم اختلاس

جرم اختلاس

رکن قانونی جرم اختلاس

قانونگذار ایران در ماده ۵ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء ، اختلاس جرم اختلاس ) و کلاهبرداری مقرر داشته است هر یک از کارمندان و کارکنان و ادارات و سازمانها یا شوراها و یا شهرداری ها و موسسات و شرکت های دولتی و یا وابسته به دولت و یا نهادهای انقلابی و دیوان محاسبات و موسساتی که به کمک مستمر دولت اداره می شوند و یا دارندگان پایه ی قضایی و به طور کلی قوای سه گانه و همچنین نیروهای مسلح و مأمورین به خدمات عمومی اعم از رسمی یا غیررسمی وجوه یا مطالبات یا حواله ها یا سهام و اسناد و اوراق بهادار و یا سایر اموال متعلق به هر یک از سازمانها و موسسات فوق الذکر و یا اشخاص را که بر حسب وظیفه به آنها سپرده شده است به نفع خود یا دیگری برداشت و تصاحب نماید مختلس محسوب و به ترتیب زیر مجازات خواهد شد:

میزان مجازات این جرم با توجه به مبلغ اختلاس ذیل ماده ی فوق در قانون تشدید مجازات مرتکبین به ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری تعیین گردیده است.

جرم اختلاس

رکن مادی

رکن مادی این جرم از یکی از سه صورت ذیل تشکیل می شود نه اختلاس ، استفاده ی غیرمجاز، تسهیل استفاده برای دیگری

رکن معنوی

برای تحقق این جرم لازم است، قصد مجرمانه وجود داشته باشد و این قصد در همه حالات آگاهی مرتکب به وجود ارکان جرم از جمله علم وی به ارتباط وی با شرکت و این که مال و ملک دیگری است را لازم دارد.


موسسه حقوقی بین المللی دادپویان حامی و وکیل های مجرب و متخصص این موسسه آماده ارائه هر گونه مشاوره و قبول وکالت تخصصی در دعاوی مربوط به جرم اختلاس می باشد. جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با موسسه
۰۲۱۸۸۵۴۳۰۸۶
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
×
×